Głębokie działanie liftingujące

Spektakularne efekty działania HIFU, które widoczne są na zewnątrz, osiąga się dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanej mocy ultradźwiękowej działającej w warstwach SMAS skóry. Wynikiem tego procesu jest natychmiastowy skurcz kolagenu, wraz ze stymulacją jego włókna, dzięki temu skóra staje się elastyczna, a tym samym gotowa do ukształtowania jej w naturalny, bezpieczny sposób. Co więcej jest to obecnie najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny mechanizm nadania skórze zupełnie nowego, świeżego, a przede wszystkim młodego wyglądu, bez jej wcześniejszego okaleczenia. Urządzenie nie przecina skóry, nie powoduje jej oparzeń, ani nie wywołuje żadnych efektów niepożądanych, które mogą wystąpić po chirurgicznym liftingu, dlatego też czas rekonwalescencji jest skrócony do minimum. W skrajnych, rzadkich przypadkach trwa on od kilku do kilkunastu godzin. Zazwyczaj nie jest potrzebny wcale.

Precyzja najwyższej klasy

HIFU słynie z niezwykłej dokładności, działając wyłącznie na wybrane obszary skóry, nie uszkadzając pozostałych tkanek, które znajdują się w pobliżu jego działania. Ultradźwiękowe promieniowania dociera do warstw SMAS, kompleksowo rozwiązując problemy starzeniowe skóry, takie jak np. jej zwiotczenie. Dokładne ustawienie mocy na SMAS w postaci 4,5mm zapewnia najlepszy efekt możliwości jej kształtowania i zagęszczenia. Promienie ultradźwiękowe mają wpływ na warstwę kolagenu na 3mm pod skórą, co umożliwia jego rekonstrukcję, a tym samym zwiększa również sprężystość, usuwa zmarszczki i poprawia koloryt skóry.

Dzięki HIFU odmładzamy i wyszczuplamy, przywracając naszym pacjentom normalne, komfortowe życie.SYNCREON – HIFU 3D medyczny certyfikat

Pierwsze efekty widoczne są tuż po zabiegu, jednak potrzeba około 3 miesięcy, aby zobaczyć te ostateczne. Utrzymają się one od 18 do 24 miesięcy, sprawiając, że skóra będzie świeża i wyraźnie młodsza.

Czas zabiegu jest krótki i nie przynosi pacjentom bólu, zaraz po nim mogą wrócić do codziennych zajęć.

Twarz i szyja – obszar jednego przyłożenia głowicy HIFU ma długość 25mm oraz szerokość od 1mm do 10 mm, działając na głębokość 3mm i 4,5mm

Ciało – Obszar jednego przyłożenia głowicy HIFU ma długość 25mm oraz szerokość od 1mm do 20 mm, działając na głębokość 8mm i 13mm. Użytkownik dostosowuje parametry, zgodnie ze swoimi potrzebami i wymaganiami. Szerokość jednego przyłożenia głowicy jest nie tylko większa niż inne, co pozwala maksymalnie skrócić czas zabiegu, ale także sprawia, że efekt przyniesie znacznie więcej korzyści.

Czym jest HIFU?

HIFU (z ang. High Intensity Focused Ultrasound) to zabieg z zakresu medycyny estetycznej wykorzystujący ultradźwięki. Polega na precyzyjnym skupieniu skoncentrowanej wiązki fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na niewielkim punktowym obszarze ciała. Ultradźwięki docierają do głęboko położonych warstw skóry (w zależności od typu głowicy mogą sięgać na głębokość 1,5 mm, 3 mm, 4,5 mm, a nawet 13 mm), która podczas zabiegu poddawana jest ablacji, przy czym nie jest naruszana warstwa naskórkowa. W konsekwencji zachodzą zjawiska:

  • termiczne – tkanka absorbuje falę ultradźwiękową, a powstały miejscowy efekt cieplny wywołuje koagulację tkanki (następuje rozgrzanie do około 60–70°C termicznych punktów koagulacji, czyli TCPs – Thermal Coagulation Points),
  • mechaniczne – wewnątrz komórki wytwarzane są pęcherzyki gazu, następuje wzrost ciśnienia w jej wnętrzu, na skutek czego struktura komórki ulega zniszczeniu.

Co to jest HIFU lifting?

Metodą HIFU najczęściej wykonywany jest lifting twarzy i szyi. Jest to mało bolesny i nieinwazyjny zabieg określany powszechnie jako lifting bez skalpela. Metoda ta nie wymaga dłuższego okresu rekonwalescencji, przez co nie ogranicza codziennej aktywności.

Zabieg stymuluje produkcję włókien kolagenowych i elastyny. Specjaliści donoszą, że oddziałuje również na warstwę włóknisto-mięśniową, powodując jej obkurczenie. Zabieg HIFU na twarz wygładza, zagęszcza i poprawia napięcie skóry. Ponadto zapewnia redukcję zmarszczek, zwłaszcza tzw. zmarszczek palacza i kurzych łapek, uniesienie podbródka i brwi, zmniejszenie wiotkości dolnej powieki i odmłodzenie owalu twarzy. Opóźnia proces starzenia się skóry i spłyca bruzdę nosowo-wargową. Zapewnia wymodelowanie linii żuchwy przez zmniejszenie opadających policzków. Wskazaniem do zabiegu są także rozszerzone pory skórne, rozstępy i blizny.

Skuteczność metody HIFU

Skuteczność metody HIFU jest bardzo wysoka. Wyraźną poprawę kondycji skóry zauważa się bezpośrednio po zabiegu, który trwa najczęściej około 30 minut. Jednakże najlepsze rezultaty uzyskuje się w ciągu kilku miesięcy (najczęściej po 90 dniach, kiedy nastąpi zakończenie procesu regeneracji i wytwarzania nowego kolagenu). Należy podkreślić, że zabiegi oparte na metodzie HIFU są w większości przypadków jednorazowe. Wielu specjalistów wskazuje, że lifting HIFU może z powodzeniem stanowić alternatywne rozwiązanie dla innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do HIFU

Liftingu HIFU nie przeprowadza się co najmniej przez 2 tygodnie po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego i botoksu. Przeciwwskazaniem są ponadto: choroba nowotworowa,dermatozy, choroby skóry, otwarte rany i skłonność do powstawania keloidów. HIFU nie powinien być przeprowadzany u kobiet w ciąży i podczas karmienia piersią oraz u osób  posiadających rozrusznik serca i inne metalowe implanty. Nie należy go wykonywać u chorych z padaczką, przewlekłymi chorobami neurologicznymi i niewyrównaną cukrzycą.