Frakcyjny laser CO2 Fire- Xel jest wysokiej klasy urządzeniem produkowanym przez lidera na rynku koreańskim – firmę BISON. Jego uniwersalność powoduje, że znajduje zastosowanie praktycznie we wszystkich gabinetach zabiegowych. Jest wykorzystywany zarówno w chirurgii, dermatochirurgii, dermatologii i medycynie estetycznej.

Promień lasera, rotowany przez głowicę skanującą, uszkadza naskórek  pozostawiając jednak obszary nieuszkodzonej tkanki. Pozwala to na skrócenie okresu naprawy tkankowej po kolumnowej waporyzacji (ablacji) i daje bardzo dobry efekt estetyczny. W trakcie regeneracji powstaje nowa pokrywa nabłonkowa i nowe włókna kolagenowe wytwarzane przez pobudzone fibroblasty. Daje to widoczny efekt remodelowania blizn i odmłodzenia skóry. Umiejętne wykorzystanie lasera Fire- Xel może przynieść rozwiązanie wielu problemów, w krótkim czasie. Ma też intuicyjne oprogramowanie wyposażone w funkcje niespotykane w innych tego typu laserach. Posiada analizator , w zależności od koloru typu oraz nawodnienie skóry w danym dniu dobiera idealne indywidualne parametry leczenia.

Urządzenie znajduje zastosowanie zarówno w chirurgii jak i medycynie estetycznej:

Zastosowanie w medycynie estetycznej

 • Laserowy lifting twarzy i ciała
 • Poprawa owalu twarzy
 • Zmarszczki wokół oczu , pod oczami,”kurze łapki”, czoło, lwia zmarszczka
 • Laserowy lifting powiek(opadające powieki)
 • Blizny potrądzikowe.
 • Usuwanie przebarwień ,melasma inne
 • odnowa uszkodzonej przez słońce skóry.
 • Fotoodmładzanie -szyja,dekolt,grzbiety rąk.
 • Wiotkość po ciążowa skóry,rozstępy.
 • Redukcja blizn pooperacyjnych (przerostowych, zanikowych)
 • Waporyzacja zmian śródnabłonkowych i znamion naskórnych
 • Wycięcie brodawek i polipów 

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Około 30 minut. Przed zabiegiem aplikuje się na skórę krem znieczulający. W razie potrzeby dodatkowo podaje się leki przeciw bólowe w trakcie zabiegu.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona,obrzęknięta. Obrzęk utrzymuje się do 2 dni. Zaczerwienienie utrzymuje się średnio 3-5 dni. Około 24h po zabiegu pojawiają się drobne strupki na całej powierzchni ,która była poddana zabiegowi. Około 3-4 dnia po zabiegu , strupki odpadają. W ciągu kilku dni naskórek zaczyna się łuszczyć i pojawia się odmłodzona warstwa skóry. Okres gojenia jest uzależniony od typu skóry. Dla skóry cienkiej wynosi 8-10 dni.

Przez 2 dni nie wskazane nakładanie makijażu , unikać miejsc zapylonych. Okolicę zabiegową po myciu , należy osuszyć ręcznikiem papierowym, nie wycierać ! . Nie wolno eksponować leczonej powierzchni na słońce przez 4 tygodnie. Nie wskazane używanie preparatów Retina-A, Renova, Zorac, Avage i miejscowych kortykosterydów przez 2 tygodnie.

Ile zabiegów jest koniecznych?

Resurfacing laserowy odmładza cerę o 5-10 lat. Pełna poprawa wyglądu skóry pojawia się stopniowa w przeciągu 3-5 miesięcy. Natomiast efekty zabiegu laserowego utrzymują się kilka lat(3-4 lata). Zalecane jest wykonanie od 1-4 zabiegów w odstępach 4-5 tygodni.

 

Przeciwwskazania 

-nowotwory skóry.

-ciąża i okres karmienia piersią

-aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry.

-przewlekłe zapalne dermatozy np. łuszczyca

-świeża opalenizna na tydzień przed zabiegiem

-okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym.

analiza skóry
Laser fire xel