Jednym z ważniejszych elementów naszego wyglądu jest twarz. Jak mówił sławny filozof, „ojciec medycyny” – Hipokrates z Kos – „Twarz jest zwierciadłem naszej duszy”, dlatego poświęcamy jej tak wiele uwagi, czasu i pieniędzy. Dokonując jej pielęgnacji niwelujemy zmarszczki, nierówności i przebarwienia skóry. Czasem nawet decydujemy się na operacje plastyczne, chociaż nie zawsze są one konieczne. Na szczęście postęp w nowoczesnej medycynie estetycznej, pozwala nam skorzystać z coraz doskonalszych sposobów i środków poprawiających urodę.

Leczenie preparatem BOTOX jest prostą, niechirurgiczną metodą, która pozwala wygładzić uciążliwe zmarszczki. 10 minutowa procedura polega na kilku drobnych wstrzyknięciach. BOTOX powoduje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek.

Jak działa BOTOX?

Za powstawanie znarszczek odpowiada nadmierna aktywność mięśni. Niewielka ilość preparatu BOTOX podana do mięśnia powoduje jego rozluźnienie. Efektem jest wygładzenie zmarszczek.

Zmarszczki „Surgiderm”

Starzenie się jest naturalnym procesem, jest prawem natury, ale przy dzisiejszym rozwoju medycyny estetycznej można starzeć się młodo i pięknie. Medycyna oferuje nam liczne metody usuwania bądź zatrzymywania oznak starzenia się. Gładka i jędrna skóra to atrybut każdego człowieka i należy go pielęgnować.

Jednym z najbardziej efektywnych i bezinwazyjnych sposobów zatrzymania młodego wyglądu są zabiegi korekcji zmarszczek stabilizowanym kwasem hialuronowym.

KWAS HIALURONOWY – REWOLUCJA W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

Cząsteczki kwasu hialuronowego są fizjologicznym składnikiem naszych tkanek. Występują głównie pod skóra i są odpowiedzialne za utrzymanie jej odpowiedniej wilgotności. Niestety wraz z upływem czasu kwas hialuronowy jest stopniowo wchłaniany. Z wiekiem, jego zawartość w tkance podskórnej zmniejsza się i tak powstają zmarszczki.

Kwas hialuronowy jest w stanie związać od tysiąca do czterech tysięcy razy więcej wody niż wynosi jego masa i z tego powodu jest stosowany w produktach kosmetycznych jako jeden z najbardziej wartościowych czynników nawilżających. Już 1% roztwór wodny kwasu hialuronowego ma właściwości żelujące. Produkty kwasu hialuronowego można bezpiecznie stosować zimą, ponieważ w przeciwieństwie do kremów, w których jest woda, nie wywołują teleangiektazji (rozszerzenia naczyń krwionośnych).

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest również jako naturalny filtr, osłaniający warstwę rogową naskórka przed wnikaniem w nią substancji chemicznych i bakterii.

Otrzymywanie kwasu hialuronowego w warunkach laboratoryjnych stało się przełomem w medycynie estetycznej. Iniekcje z kwasu hialuronowego są od tej pory najczęściej stosowaną i najbezpieczniejszą metoda wypełniania zmarszczek. Za ich pomocą można dokonać korekcji zmarszczek, przywracając młody wygląd skórze.

Kwas hialuronowy  uzyskiwany jest poprzez biosyntezę, nie jest pochodzenia zwierzęcego. Cząsteczki kwasu otrzymywanego tą metodą rozkładają się w organizmie zupełnie naturalnie. Nie ma więc mowy o skutkach ubocznych i ryzyku, jakie niosą za sobą inne metody wypełnienia zmarszczek. Co więcej, wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym jest odwracalne. Efekt widoczny jest przez około 9 – 12 miesięcy, po tym czasie stopniowo i naturalnie zanika.